Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marazm pracowników. Zniechęcenie do pracy . Poprawa sytuacji coaching .
#1
Dobry wieczór. Poszukuję dla mojej siostry swego rodzaju wsparcia. Pracownicy jej firmy ostatnio stali się bardzo ogarnięci marazmem . Nic im się nie chce. Przychodzą do pracy bo muszą. Notorycznie się spóźniają, swoje obowiązki brzydko mówiąc odwalają aby mieć święty spokój. Siostrze trochę szkoda ich zwalniać, bo współpracuje z nimi już od kilku lat . Ci pracownicy są z nią od samego początku istnienia jej firmy, nie opuścili jej nawet kiedy zakład przechodził przejściowe trudności i siostra im zaległa z płatnościami przez trzy miesiące. Siostra zna sytuacje rodzinną i domową wszystkich pracowników. Przez co jeszcze bardziej zżyła się z pracownikami i ich rodzinami, służy im pomocą materialną i wsparciem duchowym w każdej sytuacji. Jest bardzo elastyczna na potrzeby pracowników, stara się dla nich ale oni dla niej ostatnio nie bardzo. Co zrobić w tej sytuacji? Może macie jakieś pomysły ?
Odpowiedz
#2
Ja bym na miejscu twojej siostry postawiła na profesjonalny coaching pracowniczy ccprogres.pl/pl/coaching/coaching-biznesowy/. Koniecznie trzeba przedstawić im nowy plan ustalania celów i planów realizacji tych celów, jednocześnie w pełni angażując do tego zespół, tak aby efektywnie i sprawnie pracować w zespole angażując wszystkie siły i środki aby osiągnąć wspólny sukces. Musicie na nowo zbudować motywację w pracownikach. Może te szkolenia a profesjonalnym coachem poprawią ich efektywność w pracy. Ja bym połączyła te szkolenia z coachem z systemem motywującym w postaci premii uznaniowych i premii przyznawanych za konkretne efekty pracy. Można też zamiast premii zastosować system nagród w postaci bonów lub talonów na wyjazdy weekendowe do zaprzyjaźnionego hotelu z atrakcjami , może z jakimś parkiem wodnym lub do jakiegoś przyjemnego spa. Z doświadczenia mogę powiedzieć , że ta metoda z nagrodami działa bardzo skutecznie.
Odpowiedz
#3
Masz rację może profesjonalista przypomni pracownikom siostry po co przychodzą do pracy i obudzi w nich na nowo chęci i zapał do działania . Bo to jest najważniejsze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości